2. stupeň - Anthropos a planetárium

Žáci šestých ročníků se zúčastnili exkurze do Brna. Jak probíhala a s čím se žáci během dne seznámili, vám napsaly žákyně 6. B, Lucie Brychtová a Iva Rambousková. Také jsme přidaly názory ostatních žáků.

Dne 3. 3. 2009 jsme my žáci šestých tříd navštívili Anthropos a planetárium. V Anthroposu jsme dostali do dvojic pracovní listy a museli jsme najít různé kostry pravěkých lidí (např. kostru Lucy - Australopithecus), informace o vývojové linii (např. výška homo habilis) atd. Strávili jsme tam přes jednu hodinu.

Potom jsme jeli do planetária. Tam nám říkali o hvězdách (např. Sirius), rovnodennosti a slunovratu, souhvězdí a planetách. Během cesty v autobusu jsme sepsali na papír, co všechno jsme si v planetáriu zapamatovali. Exkurze byla velmi pěkná. Lucie Brychtová a Iva Rambousková.

Líbil se mi mamut, různé archeologické nálezy a pravěcí lidé. V planetáriu se mi líbily planety, hlavně Mars a souhvězdí. A. Borkovcová.

Exkurze si mi moc líbila. V planetáriu všechno a v Anthroposu mě nejvíce zaujal Australopithecus, jak byl malý, a mamut. T. Všianský

V Anthoroposu se mi líbil mamut a jednotlivé činnosti člověka. Nevěděl jsem, že žil Homo ergaster. Nelíbíly se mi pracovní listy. P. Havlát

Líbilo se mi vše, ale nejvíce se mi líbilo v planetáriu, hodně jsem se na exkurzi dozvěděla. A. Neklapilová.

Dozvěděla jsem se zajímavé věci, bylo to bezva. G. Hotárková

Bylo to velmi zajímavé, líbilo se mi všechno. Z. Kozová

Nejvíce se mi líbilo planetárium, zaujal mě Mars. V Anthroposu kosti zvířat, lebky lidí, mamut a krásné malby na stěnách P. Brychta

Planetárium mě nadchlo, je tam spousta zajímavostí a já se tam určitě vrátím. Ž. Štefková

Nás učitele dějepisu a zeměpisu velmi těší, že tato exkurze žáky zaujala a strávili snad příjemný den.

Žáci se formou zážitku naučí mnohem více než ve škole při běžné výuce. Takže pracovní listy jim ani příště neodpustíme.

Čermáková Eva, Jaroslava Cendelínová, Zdeněk Liška a žáci 6. ročníku

327.jpg328.jpg329.jpg