2. stupeň - Sedmáci na lyžích

Podobně jako v předchozích 3 letech si mohli žáci 7. ročníku Základní školy Velká Bíteš vybrat v rámci povinného lyžařského výcviku ze dvou nabídek. Ti, kteří chtěli absolvovat kurz v délce 6 dnů internátní formou, si zvolili Ski Park Ružomberok ve Velké Fatře s termínem 22.-27. února, ostatní, kterých bylo 31, si zvolili každodenní dojíždění od 12. do 19. ledna do lyžařského areálu ve Velkém Meziříčí, respektivě v Novém Městě na M oravě.

086.jpg089.jpg 088.jpg
Mlha, mráz a nepříjemný vítr na Fajtově kopci nad Velkým Meziříčím v pondělí 12. ledna ráno o půl deváté by v první chvíli odradil asi většinu zájemců o lyžování. Troufám si říct, že v našem případě tomu bylo jinak. Ne že by se muselo, ono se chtělo. To byla devíza, která se jako šňůra táhla od pondělí do dalšího pondělí. A jak to tak bývá, vytrvalost, zapálení a houževnatost přinesly své plody. Přestože většina z 31 dětí lyžovala na sjezdových lyžích prakticky poprvé, třetím dnem byly ty nejzákladnější dovednosti zvládnuty na takové úrovni, že všichni zvládali sjezd v obloucích a jízdu na vleku. Odměna přišla také shůry. Páteční dopoledne na Fajťáku a následně pondělní na Harusáku u Nového Města na Moravě nám připomněly Ladovu zimu s blankytně modrou oblohou.

Poděkování všem žákům a instruktorům lyžování z řad učitelů tělesné výchovy naší školy i externistů je tentokrát opravdu na místě.

A že to s tím počasím není přehnané, dokazuje pár snímků.

Mgr. Dalibor Kolář, ředitel školy

090.jpg091.jpg092.jpg094.jpg095.jpg096.jpg097.jpg098.jpg087.jpg106.jpg105.jpg104.jpg101.jpg100.jpg103.jpg102.jpg