Setkání se spisovatelem

074.jpgNa setkání s Michalem Vieweghem jsme se dlouho těšili. Zatím jsme ho vnímali jen jako čítankového autora, o to víc jsme byli zvědaví, jaký je doopravdy. Přestože jsme lákali naše žáky v pátek 14. 11. 2008 na besedu s ním, nikdo z nich se nedostavil, nicméně výstavní síň byla plná. Hned v úvodu nám spisovatel sdělil, že nebude číst ze svého posledního díla Román pro muže (oficiálně: nerad čte vytržené pasáže z kontextu, neoficiálně: ukázky nemůže číst na veřejnosti před devátou hodinou), ale představil nám Krátké pohádky pro unavené rodiče. Bylo to milé čtení pro děti a hlavně pro rodiče, kteří nemohou číst svým dětem dlouhé pohádky před spaním, jinak by usnuli dřív než ony. Přednes Viewegh prokládal gesty a poznámkami, které nebyly určeny dětským uším, o to víc nás tahle knížka zaujala. Po četbě následovala beseda a autogramiáda. Ochotně odpovídal na všechny dotazy, hodinka povídání uběhla velmi rychle. Škoda jen, že si ji nechali utéct naši žáci, takové setkání s žijícím autorem se nenabízí každý den.

Mgr. Markéta Velebová