Oslava Dne stromů

V sobotu 25. 10. 2008 se uskutečnila u budovy ZŠ Sadová 579 oslava Dne stromů. Hlavním cílem bylo zapojit rodiče a děti do dění na naší škole, v tomto případě do výsadby stromů v rámci projektu Dřeviny v přírodní učebně.

054.jpg055.jpg 056.jpg
Ten byl podpořen z grantového programu Strom života Nadace Partnerství, jehož generálním partnerem je Skanska CS a.s. Celkem přišlo 71 účastníků. Bylo vysazeno 37 původních druhů dřevin, z toho 3 staré odrůdy ovocných stromů.

Uskutečnil se bohatý doprovodný program (výroba zvířátek z kaštanů, tvoření z listů, pozorování mikroskopem, určování dřevin podle klíče, výrobky ze dřeva s tematikou stromů, ochutnávky různých odrůd jablek, hod kládou, opičí dráha, řezání polínek) připravený ve spolupráci s Pionýrskou skupinou Velká Bíteš. Proběhla i soutěž o nej štrůdl. Pětičlenná porota jich posuzovala celkem 10. Rozhodování bylo těžké, ale nakonec zvítězil štrůdl Žanety Štefkové.

Dopoledne bylo pestré, každý měl možnost aktivně se zapojit a odnést si sebou nejen nezapomenutelné zážitky, ale i drobnost. např. v podobě vlastnoručního výrobku ze dřeva. Velký ohas nás utvrdil v tom, že podobné akce budeme připravovat i do budoucna.

Mgr. Pavel Holánek

057.jpg058.jpg