Den zvířat

Ráno 6. 10. 2008 bylo zajímavé tím, že do školy s námi přicházela i zvířátka. V tento den na naší škole totiž probíhal Den zvířat s výstavou domácích mazlíčků.

034.jpg035.jpg 036.jpg
Již týden před výstavou jsme se častěji zabývali zvířaty i v jiných předmětech, než je přírodopis. Například ve fyzice jsme počítali rychlost pohybu vlaštovky a holuba, v angličtině překládali texty písní o zvířatech, v informatice shromažďovali informace a připravovali podklady na nástěnku, v zeměpisu vyhledávali vlajky a symboly se zvířecími motivy.

Vyvrcholením byl právě Den zvířat. Vlastní výstavy se s nadšením ujalo 47 žáků a představilo své domácí mazlíčky všem svým spolužákům na škole. Výstava se uskutečnila ve dvou třídách druhého stupně a před školní budovou, kde bylo stanoviště se psy. Ke každému zvířeti byl podle osnovy vypracován stručný popis s informacemi o daném druhu. Ukázat se přišlo 13 jak malých, tak i velkých pejsků, několik koček, rybiček, andulek, želviček, králíci, papoušci, křečci, potkan, činčily, pískomil, osmáci degu, morčata, holubi, bažant, pakobylky, sklípkan a hroznýš královský. Velkým zážitkem pro nás bylo, že jsme si řadu zvířat mohli pohladit.

Měli jsme možnost hlasovat svým podpisem do ankety o Nej domácího mazlíčka. Akce se nám moc líbila, protože byla pestrá a dozvěděli jsme se řadu zajímavých informací. Pevně doufáme, že se bude někdy, třeba příští rok, opakovat a zúčastní se jí alespoň tak velký počet zvířátek jako letos. Všem účastníkům děkujeme.

žáci 9. ročníku

Nejúspěšnější zvířata v anketě:

Skupina I Agáta - hroznýš královský Lucky Kadlecové z 6.B (155 hlasů)
Skupina II Ali - králík Pepíka Vlčka z 7.B (vyboxoval :) 155 hlasů)
Skupina III Sam - pes Tomáše Sedláka z 5.C (120 hlasů)

037.jpg038.jpg039.jpg040.jpg041.jpg
042.jpg043.jpg044.jpg