2. stupeň - Výjezdový stmelovací pobyt žáků 6. tříd

V letošním školním roce, 22. 9. – 24. 9. žáci 6. a absolvovali výjezdový pobyt zaměřený na stmelování kolektivu a nácvik vhodných metod učení.

033.jpg
Cesta nás čekala docela dlouhá, ale zvládli jsme ji bez větších problémů. Sluší se poděkovat paní Kalové z firmy Student Agency, která nám vyšla vstříc a přistavila nám linkový autobus k budově školy. Mnozí z nás pak poprvé v životě cestovali vlakem.

Naším cílem byl Petříkov v Jeseníkách, kde se akce konala. Velmi vstřícné a ochotné jednání personálu zdejší chaty Sport nás utvrdilo v tom, že na dětské osazenstvo jsou zde zvyklí. Po celou dobu pobytu se o program dětí staraly dvě paní psycholožky. Jedna z nich měla na starosti komunikační hry, druhá pak strategie učení. V Petříkově nás nečekalo tradiční učení v lavicích, ale spíše povídání a hraní her v budově i na procházkách. Určitě mi dáte za pravdu, že přijet do krásné přírody Jeseníků a neseznámit se s ní, by byla věčná škoda. Navštívili jsme známé lyžařské středisko Ramzová, došli jsme na Císařskou louku, kterou znají hlavně příznivci běžeckého sportu, vyzkoušeli jsme svou odvahu na letní bobové dráze přímo v Petříkově. Domů si děti odvážely materiály, které by jim měly pomoci zkvalitnit přípravu na vyučování na druhém stupni základní školy.

Odjížděly plné zážitků, o něž se s vámi podělí: Jirka Valach, Tomáš Hamřík, Luboš Mencler a Vláďa Čech řekli:
„Výlet můžeme doporučit, velice stmelil náš kolektiv. Naučili jsme se, jak se učit a jak se připravovat do školy, užili jsme si mnoho zábavy."

Dívky - Sabina Dvořáčková, Veronika Fraňková, Lenka Říhová, Zuzana Katolická mají tento vzkaz pro žáky pátých tříd a jejich rodiče: „Milí žáci. V šesté třídě možná pojedete do Jeseníků. Pojedou s vámi dvě hodné paní a vaše třídní učitelka. Nebojte se, nebude tam nuda, ale legrace. Určitě jeďte, je tam čerstvý vzduch, budete chodit na procházky, trochu se budete učit, chata je hezká a dobře v ní vaří. Milí rodiče. Nebojte se o své děti. V Jeseníkách budou pod dozorem učitelek, Nadýchají se čerstvého vzduchu a vyřádí se. Tak je tam pusťte, ať si něco užijí."

Za 6. A Mgr. Eva Čermáková, třídní učitelka