1. stupeň - „Sluníčko, sluníčko, popojdi maličko...“

Sluníčko na obloze, slunéčko sedmitečné a slunečnice – to bylo tématem SLUNÍČKOVÉHO DNE v prvních třídách spojené s učivem českého jazyka, matematiky, hudební výchovy,....
Na samotném začátku dne jsme si vyrobili papírová sluníčka z oblohy a připevnili jsme si je na trička, aby nás po celý den příjemně hřála a rozzářila naše tváře.
V jazykové výchově jsme tato slova sluníčko, slunéčko, slunečnice rozebírali, jejich význam pro nás.
V psaní děti uvolňovaly svoji ruku vyťukáváním teček – zrníček do namalovaných slunečnic za doprovodu říkadla.
V matematice jsme si připomněli učivo geometrických tvarů na sluníčku z nich vytvořeném ( hlava z kruhu, oči ze čtverečků, nos z trojúhelníku, paprsky z obdélníků ). Poté si děti skládaly libovolné obrázky dle vlastní fantazie z papírových geometrických tvarů a počítaly počet určitých tvarů ve svém obrázku.
 Součástí hudební výchovy byla píseň J. Šlitra a J. Suchého: „Sluníčko, sluníčko, popojdi maličko,….“u níž nechyběl pohybový taneční doprovod, při kterém se děti opravdu vesele „vyřádily“.
V tělesné výchově se děti naopak se sluníčkem zklidnily při cvicích jógy: „Pozdrav slunci“.
Se sluníčky nám ten den bylo opravdu dobře, proto doufáme,že i přes současné ošklivé počasí, nás sluníčko navštíví do třídy i jiné dny ( třeba i v zimě ).

Mgr. Ilona Lišková, Mgr. Jitka Schwarzbachová

013.jpg014.jpg018.jpg016.jpg017.jpg015.jpg