Exkurze NPR Mohelenská hadcová step, JE Dukovany

V rámci výuky fyziky, přírodopisu a zeměpisu absolvovali žáci 9.C a 9.D exkurzi do Národní přírodní rezervace Mohelenská hadcová step, shlédli hráz Dalešické přehrady a navštívili informační centrum jaderné elektrárny Dukovany.

236.jpg240.jpg 241.jpg
Pro žáky byly nachystány pracovní listy s úkoly, které průběžně plnily. Dozvěděli se, že Mohelenská hadcová step je unikátní území s výskytem teplomilných druhů organismů, nanismů (trpasličích forem rostlin), ještěrky zelené, podmrvky hadcové - kapradiny vyskytující se v ČR pouze zde a řady dalších druhů. Zajímavé byly porosty kavylu s bílými chlupatými osinami. V rámci naučné stezky prošli několika biotopy (stanovišti), jež se zde vyskytují - skalní step, skalní hrany, pastviny, hadcovou doubravu, akátiny, okolí řeky Jihlavy.

Mgr. Pavel Holánek

238.jpg243.jpg242.jpg245.jpg239.jpg246.jpg