S odpadem do Jihlavy

232.jpgTým naší školy uspěl v soutěži o nakládání s odpady pod názvem Neseparuj se separuj! Z celkového počtu 23. škol kraje Vysočina jich 10 odevzdalo v termínu zpracované podklady, 5 postupovalo do finále, jež proběhlo 22. 5. v Jihlavě v budově kraje Vysočina, a naše škola se umístila na 1. místě!

Podle metodické příručky jsme plnili různá zadání z oblasti matematiky, chemie, přírodopisu, výtvarné výchovy informatiky a řady dalších oborů. Společným jmenovatelem ale byla problematika odpadů.

Na zpracování se podíleli žáci semináře a praktik z přírodopisu 7. a 9. ročníku, údaje zpracovávali i jejich spolužáci v informatice. Připravili jsme například dotazník a vyhodnotili data celkem od 270 respondentů. Součástí byla i fotografická soutěž. V dubnu jsme zaslali vypracovaný poster se zjištěnými údaji a postoupili.

Finálem bylo představení prezentací o práci na soutěži a zjištěných informací. Prezentační tým ve složení Ondřej Dohnal, Kateřina Havlíčková, Petra Smržová, Jaroslava Nehřivá se svého úkolu zhostil skvěle, z Jihlavy jsme si odvezli prvenství i s cenou - třemi sběrnými nádobami na odpad (modrou na papír, žlutou na plast a hnědou na bioodpad). Tímto bychom chtěli poděkovat všem, kteří se na tomto úspěchu podíleli.

Mgr. Pavel Holánek
227.jpg231.jpg230.jpg229.jpg