Eurorebus

Ani v letošním školním roce žáci naší školy nezaháleli a soutěžili v zeměpisné internetové soutěži Eurorebus. Výsledky jejich práce se sečetly v podobě pozvánek, kterých přišlo letos rekordní počet - třicet pět žáků naší školy. Některé pozvánky byly zdvojené, protože jedenáct žáků soutěžilo jak v jednotlivcích, tak za školní třídy.

208.jpg209.jpg 210.jpg

Termín a místo konání byly v letošním roce také příznivé. Soutěžilo se v Jihlavě ve středu 7. května 2008, což nebylo ani v sobotu, ani v neděli, jak bývalo zvykem.

To pravé překvapení na nás teprve čekalo právě v Jihlavě, když se dvě třídy a jeden žák se probojovali na celostátní kolo do Prahy, které se bude konat 13. června 2008.

A tak nezbývá než družstvům 7. C ve složení Cendelínová Ivana, Neklapilová Petra, Pohanka Pavel a 8. C v sestavě Blaha Tomáš, Marika Kroutilová, Jitka Švandová a jednotlivci Lukáši Buchtovi popřát hodně štěstí na soutěži v Praze.

Ostatním soutěžícím děkuji za účast a chválím je za to, že se neztratili mezi konkurencí gymnázií a ve většině případů se umístili hned za postupovými místy. Za jednotlivé třídy soutěžili:

6. A Martina Havlíčková, Jana Bártová, Monika Šídlová, 6. C Kristýna Hamříková, Petra Syslová, Veronika Mastíková, 7.B Tomáš Vítek, Ondřej Bartošek, Lukáš Kratochvíla, 7. C Ivana Cendelínová, Petra Neklapilová, Pavel Pohanka, Eliška Matoušková, 8. A Soňa Bendeová, Jan Robotka, Eva Nováčková, 8. B Lucie Karmazínová, Michal Sysel, Veronika Hamříková, 8. C Tomáš Blaha, Marika Kroutilová, Jitka Švandová, 9. A Eliška Brychtová, Marie Dolníčková, Kateřina Havlíčková, 9. B Radek Bárta, Veronika Janštová, Michaela Mynářová, 9. C Lenka Kroutilová, Kristýna Jeřábková, Vlastimil Ventruba, 9. D Lukáš Buchta, Ondřej Kratochvíla, Oto Budín, Stanislav Nováček

Mgr. Cendelínová Jaroslava