Mezinárodní setkání

V rámci projektu SOCRATES se 29. dubna 2008 na naší škole konalo mezinárodní setkání žáků a učitelů ze všech tří partnerských škol. Žáci I. stupně se zapojili do pohybových a výtvarných aktivit, žáci II. stupně se utkali v košíkové a proběhla soutěž ve vaření. Cílem setkání bylo nejen si zasportovat, výtvarně se projevit a předvést zručnost ve vaření, ale také pobavit se, překonávat cizojazyčné bariéry a dále rozvíjet navázaná přátelství.

203.jpg204.jpg205.jpg
206.jpg207.jpg

Mezinárodní vaření

Dvacátého devátého dubna se v naší základní škole konalo další setkání tří partnerských škol – velkobítešské, senecké a györské a setkání jejich učitelů a žáků. V programu, který naše škola připravila, nechyběla soutěž ve vaření.

Jednotlivé týmy čekaly tyto úkoly – uvařit pokrm s použitím listového těsta, prostřít stůl a naservírovat jídlo a v cizím jazyce seznámit ostatní žáky i porotu s pracovním postupem a receptem.

Žáci (protože i jeden odvážný chlapec se účastnil této kulinářské soutěže) se do díla pustili s vervou a snahou být co nejlepší. A ráda konstatuji, že být nejlepší se povedlo všem. Každé uvařené jídlo bylo chutné, prostřené tabule vypadaly lákavě a prezentace se žákům rovněž povedly.

A tak jsme protentokrát upustily od hledání prvních míst. Žáci byli za svou snahu oceněni stejnou měrou – diplomy, sladkým koláčem v podobě rozesmátého „smajlíka“ a řádem Bítešské vařečky.

Myslíme si, že nikomu toto hodnocení nevadilo. Důležité přece bylo, že jsme se setkali, mohli si popovídat, lépe se poznat, ochutnat to, co třeba neznáme, maličko se přiučit. To byl očekávaný přínos akce, který se bezezbytku splnil. Domů jsme odcházeli spokojení s vydařeným dnem.

Mgr. Eva Čermáková