NESTLÉ BASKETBAL CUP

Dne 5. března se naši žáci 6. a 7. ročníku zúčastnili okrskového kola v basketbalu ve Velkém Meziříčí pod názvem NESTLÉ BASKETBAL CUP.

Tohoto turnaje se zúčastnily celkem 4 školy: ZŠ SOKOLOVSKÁ VM, ZŠ OSLAVICKÁ VM, ZŠ MĚŘÍN a ZŠ V. BÍTEŠ. Turnaj se hrál systémem každý s každým a dva nejlepší týmy postoupily do okresního kola, které se konalo ve Žďáru nad Sázavou.

Výsledky:

ZŠ VELKÁ BÍTEŠ - ZŠ SOKOLOVSKÁ VM 8 : 6
ZŠ VELKÁ BÍTEŠ - ZŠ OSLAVICKÁ VM 11 : 2
ZŠ VELKÁ BÍTEŠ - ZŠ MĚŘÍN 16 : 0

Konečné pořadí:

1. ZŠ VELKÁ BÍTEŠ
2. ZŠ OSLAVICKÁ VM
3. ZŠ SOKOLOVSKÁ VM
4. ZŠ MĚŘÍN

Tímto vítězstvím si naši žáci zajistili postup do okresního kola, které se konalo 18. března ve Žďáru nad Sázavou.

V Žďáru nad Sázavou se střetlo 6 nejlepších škol z celého okresu. Byly rozlosovány do dvou skupin, kde se střetly systémem každý s každým a potom se hrála utkání o konečné umístění. Vítěz si zajistil postup do krajského kola.

Chlapci po rozpačitém výkonu, který lze přičíst i nervozitě obsadili konečné 4. místo, což rozhodně nepovažuji za neúspěch.

Výsledky našich chlapců v okresním kole:
2. ZŠ Žďár n. S. : ZŠ Velká Bíteš 20 : 8
ZŠ Velká Bíteš : ZŠ Oslav. Velké Meziříčí 8 : 7
ZŠ Oslav. Velké Meziříčí : 2. ZŠ Žďár n. S. 14 : 36

o 3. místo: 4. ZŠ Žďár n. S. : ZŠ Velká Bíteš 15 : 12

Pořadí:
1. místo 2. ZŠ Žďár n. S.
2. místo ZŠ TGM Bystřice n. P.
3. místo 4. ZŠ Žďár n. S.
4. místo ZŠ Velká Bíteš
5. místo ZŠ Oslav. Velké Meziříčí
6. místo ZŠ Nádr. Bystřice n. P.

Hráli: Říha Ondřej (8), Bednář Martin (15), Janoušek Karel (9), Bartošek Ondřej (3), Burian Pavel (8), Karásek Adam (8), Kratochvíla Lukáš (2), Krupička Vít, Malý Pavel (10) a Vítek Tomáš.

Mgr. Zdeněk Liška
učitel TV