My chceme Jaro!

Je pondělí 17.3.2008, něco před jedenáctou hodinou. Pod kopcem Babinec prchá v prudkém dešti od potoka Bitýška necelá stovka postaviček. Některé z nich svírají pomuchlané bílé loutky. Kupodivu se všichni smějí. Někteří ještě stačí skandovat „My chceme Jaro!“ U základní školy se za velkého loučení a mávání část výpravy oddělí a všichni se odcházejí usušit. Předškoláci MŠ Masarykovo náměstí a prvňáci místní základní školy právě společně přivítali jaro.

Co na tom, že déšť narušil plánovaný program, že na fotografiích není sluncem prozářená jarní idyla. Důležitý je fakt, že děti na vlastní kůži prožili jeden z dávných zvyků našeho regionu – vynášení Smrtky. Naučily se příslušná říkadla, podílely se na výrobě „Mařeny“ či „Morany“. Dostaly další šanci uvědomit si, kde žijí a jakou tvář má jejich kraj. Dalším úžasným okamžikem je fakt spolupráce, spolupodílení se a vzájemné komunikaci mateřské a základní školy. V letošním roce funguje výborně s oběma školkami, v paměti máme nádherný Masopust, kterého jsme se mohli zúčastnit společně s MŠ U Stadionu. Školáci těší, že se mohou setkat se „svými“ učitelkami z MŠ, studenti MŠ si pomalu zvakají na prostředí školy, která je zanedlouho čeká. Je to další z okamžiků, kdy škola naplňuje své poslání – být místem poznávání, setkávání a vzájemné komunikace.

Mgr.Táňa Horká

thumb_128.jpg128.jpg129.jpg