Soutěž ve vaření

Tři uplynulé školní roky jsme se několikrát ročně potkávali při různých příležitostech s učiteli a žáky z partnerských škol v rámci programu Comenius Socrates.

Jednou z dalších akcí, která nás čeká, je soutěž v kulinářském umění. Na tuto akci děvčata poctivě trénovala v hodinách vaření. Celá jejich příprava vyvrcholila soutěží ve vaření z listového těsta, popř.  přípravě zdravých a chutných pomazánek.  Soutěž se konala  ve středu 5. 3. a zúčastnily se jí Petra Neklapilová a Ivana Cendelínová z 7.C, Lenka Mynářová (7.B) a Jana Žižková z 8.C, Eliška Matoušková a Kateřina Ondráková z 7.C, Eva Muzikářová a  Monika Klementová z 7.B a Veronika Valoušková s Veronikou Báňovou z 9.B.

132.jpg133.jpg 134.jpg
Děvčata si sama vybrala recept a obstarala potřebné suroviny. Potom už se jen míchalo, krájelo, vařilo, peklo a zdobilo.

Výsledek žákyně krásně naservírovaly a už se čekalo na závěrečné slovo poroty, jejíž předsedkyní byla paní učitelka Marie Vlčková. Porotě s jejím náročným úkolem pomáhala řada dobrovolníků z řad učitelů, ale především spolužáků a spolužaček.  Největší zájem byl o roli ochutnávačů. Vybrat nejlepší nebylo vůbec jednoduché. Nakonec se porota rozhodla takto:

Na prvním, vynikájícím místě, se umístila Veronika Báňová a Veronika Valoušková, na druhém, výborném místě skončily Ivana Cendelínová a Petra Neklapilová, třetí místo obsadily Monika Klementová a Eva Muzikářová.

Oceňujeme zájem, kreativitu a snahu všech zúčastněných, přejeme jim hodně štěstí v mezinárodní soutěži, která je čeká, a přikládáme recepty, ať si můžete pochutnat i vy.

Mgr. Eva Čermáková