Výjezd do Maďarska

Zdravý životní styl je téma, které se dotýká každého z nás. Právě tak byl nazván projekt, který připravili učitelé z maďarské školy v Győru pro další setkání našich družebních škol z Maďarska, Slovenska a České republiky.

Soutěžíme v MaďarskuSportovní soutěže
Trefíme se?Lovení jablka v misce s vodouHledání čokolády v misce s moukouTo byla fuškaSvačinkaZdravý životní stylTěžký testíkPrezentace projektuNení nad nezdravou stravuDo Maďarska cesta dlouhá

Každou školu zastupovalo deset žáků čtvrtých a deset žáků pátých tříd, ze kterých se utvořila mezinárodní družstva. Setkání mělo dvě aktivity. Jedna z nich byla prezentace připraveného projektu, přednáška o zdravém životním stylu a závěrečný test. Do druhé aktivity byly zařazeny sportovní soutěže - běh, pinkání pingpongovým míčkem, hod na koš. Nejzábavnějším úkolem pro děti bylo vylovení kousku jablka z misky s vodou a následně kousku čokolády z misky s moukou pouze ústy. Určitě si dokážete představit, co voda a mouka vytvořily na obličeji dětí. A protože takových aktivit, které se dětem i dospělým velice líbily, není nikdy dost, už se všichni těšíme na další setkání těchto škol, které se uskuteční na naší škole již v dubnu.

Mgr. Olga Čermáková a Mgr. Věra Kroutilová