Soutěž VÁNOČNÍ PÍSMENKO PRO PRVŇÁKY

Vánoční soutěž pro žáky školy a kohokoli, kdo jim pomůže, jsme letos vyhlásili už po páté. Někomu se může zdát, že písmenko nemá se zimou a Vánocemi co dělat. Šikovné děti a jejich rodiče nás ale přesvědčili, že jsme vybrali správně. Těžko bychom sestavili kategorie podle materiálů – sešlo se přes 300 kusů neuvěřitelně rozmanitých výrobků. Písmenka byla malovaná na papíru i skle, pečená, soustružená, šitá, háčkovaná, lepená. Byla z drátků, plastů, keramiky, přírodních materiálů všeho druhu… Školní družina dodala nádherná papírová písmenka, pomůcku, jakou by si přál každý učitel první třídy.

Bylo těžké vybrat deset nejlepších písmenek. Vybírali jednak společně prvňáčci, pomohli učitelé i zaměstnanci školy a poslední písmenka vytypovaly paní učitelky ze spřátelených mateřských škol. Ale o vítěze tu nešlo. Děti i další výrobci strávili společné chvíle při práci pro školu, podíleli se na výstavě a mohou být na sebe pyšní. Originální písmenka budou zdobit část prvňáckých chodeb celý rok a některá počkají na příští prvňáčky. Určitě jim pak poznávání písmen půjde moc dobře!
 Mgr. Táňa Horká

Písmenka z přírodních materiálůPlasty, dráty, vata, těsto…ze všeho se dá vyrábětNěkteří z oceněných tvůrců