Recitační soutěž

Pro žáky II. stupně základní školy proběhlo na začátku měsíce února školní kolo recitační soutěže.

Velmi nás překvapil zájem žáků zúčastnit se této soutěže. Napočítali jsme téměř 40 soutěžících – recitátorů, mezi kterými letos vůbec nechyběli chlapci, i ti byli mezi děvčaty vidět a slyšet. Žáci si vybírali texty sami nebo jim pomohly paní učitelky českého jazyka. Letos jsme častěji volili také texty patřící do kategorie próza. V I. kategorii (žáci 6. a 7. tříd) zvítězily: Veronika Mastíková ze 6.C s ukázkou od J. Žáčka Jak liška napálila medvídky a Klára Bártová ze 7.A s ukázkou z knihy J. Žáka Študáci a kantoři. Náhradnicí je Klára Svobodová ze 6.A s dílem A. Mikulky O zapomnětlivém pánovi. Ve II. kategorii (žáci 8. a 9. tříd) se staly vítězkami: Jana Rambousková z 8.C s Hádkou řek od J. Břechvy a Markéta Ulmanová z 9.B s Pohádkou o Květušce, kterou napsal F. Hrubín. Náhradnicí byla vybrána Lucie Antlová z 8.B s textem J. Nohavici Krajina po bitvě. Nezbývá než všem našim zástupcům popřát štěstí v okrskovém kole, které proběhne ve Velkém Meziříčí.

Mgr. Renata Pohanková