Zajímavé besedy v hodinách dějepisu

V listopadu 2007 v naší škole proběhlo několik zajímavých besed. Některé se konaly v hodinách dějepisu pro žáky 9. ročníku. Během jednoho týdne měli žáci možnost vyslechnout si velice zajímavé povídání o životě legionáře p. Doležala za 2. světové války. Plukovník Doležal byl zapsán na listině atentátníků na Reinharda Heyndricha, je tedy jasné, že jeho povídání bylo opravdu poutavé. Od konce 2. světové války žije pan Doležal ve Velké Británii, a tak jsme rádi, že během své krátké návštěvy své staré vlasti si našel čas na besedu s námi. Bývá již pravidlem, že ve stejném měsíci nás navštěvuje pan RNDr. Hájek, aby žákům povyprávěl o životě mezi světovými válkami. I jeho povídání nás jako vždy oslovilo a nadchlo.

Mgr. Cendelínová Jaroslava, Mgr. Čermáková Eva

Zajímavé besedy v hodinách dějepisuZajímavé besedy v hodinách dějepisu