Jak na ZEBRU

Šest statečných - bez nadsázky - žáků devátých tříd si po výkonu v pondělí 22. 10. 2007 zaslouží přinejmenším pořádnou pochvalu. Nasadili ve větrném chladném počasí vlastní zdraví, obětovali svůj volný i školní čas tomu, aby přesvědčili naše prvňáčky o několika důležitých věcech:

Chodec musí přemýšlet, dívat se kolem sebe, nezmatkovat.
U přechodu koukám vlevo-vpravo-ještě jednou vlevo.
Vyhodnotím situaci a jdu.
Řidič musí znát spoustu předpisů a značek, ale ne vždy je respektuje.
V blízkosti školy na nás cení zuby 10 přechodů pro chodce.
Deváťák je vlastně šikovný prvňák po devíti letech.

Myslím, že dnešní chodeckou lekci si všichni budou dobře pamatovat. Prvňáci proto,že je učili velcí kamarádi v barevných vestách. Deváťáci proto, že učením druhých se nejlíp učíme my sami. Učitelky, které sledovaly výcvik v plném provozu, byly připraveny podle potřeby zarazit kamiony vlastním tělem. A konečně řidiči, kteří s různou dávkou trpělivosti sledovali své partnery v provozu - CHODCE.

Povedlo se další vzájemné setkání 9. a 1. tříd. Jsme moc rádi, že učitelé II. stupně umožní žákům i zážitky tohoto druhu. Dokonce jsme zaslechli názor, že by bylo „docela prima stát se učitelem“. Takže - ještě jednou děkujeme a těšíme se na další společné zážitky.

Za učitelky prvních tříd Mgr.Táňa Horká

a co uděláte potomcesta tam i zpětkolik je tu přechodůpodíváme se vlevo-vpravopořádně se rozhlédnoutpoučení o bezpečnostipoznávání značekšest statečných se svými svěřencitrocha chodecké teorie