Krůček od velkého finále Coca-cola školského poháru

V letošním školním roce se družstvo naší školy zúčastnilo již 7. ročníku soutěže v kopané pod názvem Coca-cola školský pohár. Celkem se zúčastnilo na 1200 základních škol a víceletých gymnázií. Po třech kvalifikačních turnajích zůstalo v soutěži 16 družstev, které postoupily na národní finále do Prahy.

Horní řada: Liška - uč.TV,Barák, Liška, Hejtmánek, Švanda, Malý, Milota, Habán, Kerber, Urbánek, dolní řada: Caha, Suchomel, Šimeček, Trnka, Hřebíček, KopáčekKrůček od velkého finále Coca-cola školského poháru Krůček od velkého finále Coca-cola školského poháru

Naši chlapci prošli zdárně přes první i druhé kolo, kde vyřadili soupeře z těchto měst: Křižanov, Bobrová, Dolní Rožínka, Velké Meziříčí, Jihlava a Nové Město na Moravě. Ve třetím kole, které jsme stejně jako kolo první pořádali v našem městě ve spolupráci s FC Spartak Velká Bíteš jsme postupně porazili Brno 5:1, Šlapanice 3:1 a v posledním rozhodujícím zápase o postup na národní finále jsme se utkali s Moravskými Budějovicemi. Po bojovném výkonu, kdy rozhodly dvě chyby v obraně jsme podlehli 0:2. Cesta do Prahy se nám tedy uzavřela těsně před branami.

I přes to chci chlapcům poděkovat za vzornou reprezentaci školy a města. Konečné 17. - 32. místo z více jak 1200 škol je velkým úspěchem. Poděkování patří těmto žákům: Kopáček Lukáš, Malý Ondřej, Šimeček Ondřej, Suchomel Libor, Hřebíček Martin, Caha Petr, Barák Petr, Hejtmánek Michal, Habán Tomáš, Švanda Ondřej, Kerber Luboš, Milota Jakub, Liška Pavel a Trnka Aleš.

Na závěr chci poděkovat fotbalovému oddílu za bezplatné poskytnutí travnatého hřiště na pořádání turnajů, dále p. Stromeckému za materiální zajištění a p. Jelínkovi a p. Urbánkovi za funkci rozhodčích při pořádání prvního kola tohoto turnaje pro žáky základních škol.

Mgr. Zdeněk Liška, učitel TV

Krůček od velkého finále Coca-cola školského poháruKrůček od velkého finále Coca-cola školského poháruKrůček od velkého finále Coca-cola školského poháru