ZŠ Velká Bíteš vícemistry ČR v minifotbalu

Ve dnech 5. - 6. června 2007 se žáci ZŠ Velká Bíteš zúčastnili republikového finále v minifotbalu základních škol, které se konalo v Lázních Bělohrad. Tam se utkalo šest nejlepších základních škol z celé ČR. Byly to tyto školy Kolín, Rokycany, Nový Bydžov, Praha-Suchdol, Hlučín a Velká Bíteš.

ZŠ VELKÁ BÍTEŠ VÍCEMISTRY ČR V MINIFOTBALUZŠ VELKÁ BÍTEŠ VÍCEMISTRY ČR V MINIFOTBALU Naši žáci se utkali nejprve ve skupině B s Kolínem a potom s Rokycany. Obě školy porazili shodně 4:2 a zajistili si postup do semifinále. Tam se střetli s Prahou, kterou po vyrovnaném průběhu porazili 1:0 a tímto vítězstvím postoupili do finále. Finále bylo vyvrcholením celého turnaje. V něm se naši žáci utkali s Novým Bydžovém, kterému po vyrovnaném prvním poločase nakonec podlehli 2:5. Druhý poločas odehráli bez zraněného Šimečka, což bylo pro družstvo citelné oslabení. I přes prohru je druhé místo vynikajícím úspěchem této fotbalové generace.

O konečné 2. místo v republikovém finále a vzornou reprezentaci školy, města, ale i kraje Vysočina se zasloužili tito žáci: Kopáček Lukáš, Kerber Luboš (1), Milota Jakub (3), Šimeček Ondřej (3), Malý Ondřej (1), Suchomel Libor (1), Liška Pavel (2), Trnka Aleš, Hřebíček Martin, Caha Petr a Urbánek Ondřej.

Na závěr bych chtěl poděkovat panu Stromeckému za vstřícnost při materiálním zabezpečení pro republikové finále a vedení města za poskytnutí drobných dárkových předmětů pro soupeře.

Mgr. Zdeněk Liška
učitel TV