Zájezd do Vídně

Dne 15. května 2007 někteří žáci naší školy navštívili hlavní město Rakouska Vídeň. V 7 hodin jsme vyjížděli od školy se zastávkou v Brně, kde do autobusu nastoupil průvodce pan Petr Horák.

Výlet do VídněVýlet do Vídně
Výlet do Vídně

Průvodce nám po cestě vyprávěl o historii Vídně a zajímavosti o Rakousku. Po příjezdu do Vídně jsme z autobusu viděli některé památky při okružní jízdě městem.

Pak jsme navštívili Schönbrunn, který byl pojmenován podle „krásné“ studny. Je to zámek s rozsáhlým parkem plným krásných květin, budov a fontán.

Po prohlídce Schönbrunnu jsme jeli do centra města, kde jsme viděli sochy – např. socha Marie Terezie, náměstí Vídně, Parlament, kostely a domy, ke kterým se vážou pověsti, např. dům U Baziliška. Pak jsme měli rozchod v centru města a mohli jsme si koupit suvenýry.

Nakonec jsme navštívili atrakce v Prateru. Někteří z nás se svezli na obřím vídeňském kole, které je vysoké 64 m. Jiní zavítali do strašidelného hradu, na autodrom apod.

Příjemně unavení a trochu promoklí jsme večer v 7 hodin odjeli z Vídně domů. Po cestě zpět jsme soutěžili o sladké ceny. Soutěž pro nás připravil náš průvodce a otázky se týkaly vědomostí o Vídni.

Celý výlet byl zajímavý a moc se nám líbil. Rádi se zase někdy do Vídně vrátíme.

Jana Rambousková, 7.C

Co se na výletě líbilo spolužákům 7. ročníku?

- Viděli jsme spoustu krásných památek a byli jsme také na obřím kole.
- Celkově zajímavé, soutěž, zahrada.
- Moc se mi líbilo Vídeňské kolo, prohlídka byla zajímavá a hodně jsem se dozvěděla nových věcí od průvodce.
- Líbila se mi procházka po Schönbrunnu, ale ze všeho nejlepší byl rozchod v Práteru.
- A soutěž byla super!

Co se na výletě nebílilo spolužákům 7. ročníku?

- Pršelo a při jídle přišla nějaká arabská žebračka a chtěla asi peníze.
- Občas byl výklad až příliš nudný, déšť.
- Špatné počasí, dlouhé chození.
- Moc mě nezaujalo chození po domech a příliš dlouhé výklady.