Spolupráce s mateřskou školou

V letošním školním roce nám Dana Karmasinová, učitelka MŠ U Stadionu, navrhla užší spolupráci s mateřskou školou. Námět vychází z jejího projektu o problematice přechodu dítěte z mateřské do základní školy.

Spolupráce se začala rozvíjet na podzim, kdy předškoláci navštívili naši keramickou dílnu a pod vedením Marie Kolářové modelovali z hlíny. Další návštěva proběhla v krásné předvánoční atmosféře. Bylo to první sekání předškoláčků a našich prvňáčků ve třídách. 25. ledna si předškoláci vyzkoušeli, jaké je to být školákem a jak to asi bude vypadat u zápisu do první třídy.

V jarních měsících jsme nabídli našim budoucím prvňáčkům návštěvu dalších školních aktivit, děti ze školky předvedly „rej čarodějnic“ a v červnu čeká předškoláky a 1.A „indiánské setkání“.