Návštěva Prahy

Návštěva PrahyV pátek 28. 4. 2006 se uskutečnil zájezd žáků 7. a 9. tříd do Prahy.

Cílů jsme v našem hlavním městě měli mnoho a myslím si, že jich bylo úspěšně dosaženo. Patřila k nim mj. snaha ukázat dětem některé pamětihodnosti, pozvednout v nich hrdost na dějiny našeho národa a dát jim možnost předvést své znalosti ostatním.

Program byl uzpůsoben tak, aby doplňoval učivo v daných ročnících, proto žáci 7. ročníku navštívili unikátní výstavu o době Karla IV. a žáci 9. ročníku procházeli kryptou a kostelem, v němž se za 2. světové války ukrývali aktéři atentátu na R. Heydricha. Zde se sluší připomenout, že tento cíl si děti zvolily samy, což svědčí o jejich zájmu o dobu 2. světové války a její průběh na našem území.

Společně jsme prošli i významné pamětihodnosti - Hradčanské náměstí, Pražský hrad, Karlův most, Staroměstské náměstí. Výklad zpestřili sami žáci vzorně naučenými pověstmi o některých zajímavých místech.
Potom jsme se projeli pražským metrem a v autobuse jsme se zahřáli výborným teplým nápojem jako správní pasažéři firmy Student Agency. Abychom si vše shrnuli a zopakovali, uspořádali jsme během zpáteční cesty historickou soutěž o sladkou odměnu.
Závěrem bych chtěla poděkovat všem žákům za slušné chování v autobuse i při procházce Prahou a věřím, že se shodneme na tom, že jedinou vadou na kráse bylo velmi chladné počasí.

Zde jsou zachyceny dojmy některých dětí, jež se zájezdu zúčastnily.

Výstava se nám velmi líbila, už jen proto, že ji v budoucnu asi nikdy nezhlédneme.
Bui Thao Linh, Z. Mrňová, K. Ondráková, Š. Palátová, 7. A

Návštěva PrahyV Praze se mi líbila výstava Karla IV. Nejvíce mě zaujal lustr, který měl ozdobné kly z mrože.
Šabacká, 7. B

Tento zájezd byl pro nás zpestřením pátečního dne.
K. Havlíčková, M. Dolníčková, 7. A

I přes velikou zimu se nám to líbilo.
P. Volná, P. Velebová, P. Veleba, M. Pohlová, 9. C

Návštěva Prahy sice nebyla naše první, ale i přesto byla velice zajímavá. Podívali jsme se na místa, na která bychom sami od sebe asi nešli. Návštěva krypty, ve které se skrývali parašutisté, kteří provedli atentát na R. Heydricha, byla velice zajímavá. Jediný zápor na tomto výletu byla nepřízeň počasí, ale i přesto jsme si to maximálně užili.
P. Sedlák, T. Loup, 9. C

Tenhle výlet byl móóóc super. Hezká byla i ta krypta - dost zajímavé. Lituji ty parašutisty. Moc mě to zajímá...
T. Bendeová, 9. C

Na Svatovítské katedrále se nám nejvíce líbily věže a chrliče. Uvnitř byl krásný oltář.
M. Mičánková, M. Jandová, 7. B

Velice se nám líbila krypta, ve které se ukrývali parašutisté Gabčík a Kubiš.
L. Sklenářová, P. Lupínková, 9. C